ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Renault Clio R.S. 200 EDC (2013)

ikona
· · Diskusia
Vysokootáčkový 200-koňový dvojliter, 6-stupňová manuálna prevodovka a charakter zlosyna z Jamesa Bonda. Keď predchádzajúcemu Cliu R.S. odsypávali posledné zrnká života, hovorilo sa o ňom ako o poslednom mohykánovi a najlepšom malom ostrom hatchbacku súčasnosti. Netušíme, akými prívlastkami bude skloňovaný jeho nástupca, no jedno je isté, ospevovanej koncepcii je zbohom.
Renault Clio R.S.


Rovnako ako zvyšok automobilovej produkcie, aj Renault odkýval atmosférickému motoru a pod kapotu nového Clia R.S. nainštaluje prepĺňaný 1.6 Turbo. Ten má rovnaký maximálny výkon 147 kW (200 k) ako predchodca a zároveň vyšší krútiaci moment. Namiesto 215 Nm dokáže hriadeľ točiť silou 240 Nm pri 1 750 až 5 600 ot./min. Výkonová špička klesla zo 7 100 ot./min. na rovných 6 000 ot./min.

Druhou technickou novinkou je výmena 6-stupňovej priamo radenej skrine za dvojspojkovú prevodovku EDC (Efficient Double Clutch). Renault bohužiaľ neponúkne inú alternatívu, čo môže byť pre niektorých záujemcov problém. Po starom však zostane nastavenie podvozku. Popri štandardnom setupe „Sport“ Renault ponúkne príplatkový „Cup“, ktorý Clio prikrčí k zemi o 5 mm a pruženie stuhne o 15 %.

Renault Clio R.S.


Čo sa týka dizajnu, Clio R.S. sa od zvyšku palety odlišuje novou mriežkou chladiča, dennými diódami, rozšírenými prahmi a predným a zadným nárazníkom s difúzorom. Pod blatníkmi sú štandardne namontované 17-palcové disky s príplatkovým 18-palcovým rámom.

Renault Clio R.S.


V interiéri kraľujú krásne športové sedadlá, avšak s koženým poťahom len za príplatok. Nechýbajú hliníkové pedále, multimediálny systém, dotykový displej, rádio s Bluetooth a USB rozhraním, bezdotykové odomykanie a štartovanie, ako aj množstvo asistentov. K dispozícii je aj príplatková automatická klimatizácia a parkovacie senzory.

-- GALÉRIA --Vložiť nový príspevok
Meno *
E-mail *
Text príspevku *
* povinné údaje
Najčítanejšie články (30 dní)
ikona
ikona
ikona
ikona
ikona
Najnovšie príspevky k článkom