ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nová Škoda Rapid naživo

ikona
· · Diskusia
Horúca novinka od Škody sa nezadržateľne blíži na trh, oficiálnu premiéru zažije v septembri na parížskom autosalóne. My sme ju vďaka pohotovosti a smartfónu poruke nafotili v Bratislave.
Tento liftback (kombinácia hatchbacku a sedanu, ktorého piate dvere obsahujú aj zadné sklo) ponúka rovnakú devízu ako Octavia - veľký batožinový priestor s veľkým nakladacím otvorom. V hierarchii škodovky sa pohybuje medzi Fabiou a Octaviou, a predstavuje prvý automobil budúcej línie s elegantným dizajnom. Niekto tvrdí, že sa dizajn Rapidu podaril, iní si pred ním zakrývajú oči. Ale tých je podstatne menej.

Skoda Rapid


Nový Rapid používa tiež nové, jednoduchšie logo automobilky. Uznávame, že facelift logu prospel. Niektoré dizajnové prvky sú netradičné, napríklad schod nad zadným evidenčným číslom. Smerovky v spätných zrkadlách nečakajte.

Skoda Rapid


Batožinový priestor ponúka obojstranný koberec: z jednej strany gumený, z druhej klasický s krátkym vlasom. Šikovný nápad. A pod ním rezervné koleso.

Skoda Rapid


A len tak mimochodom aj objem 550 litrov, čo by mala byť vôbec najlepšia hodnota v triede. Rapid je zaujímavý aj tým, že podobne ako Roomster kombinuje nápravy z dvoch platforiem. Predná je využitá napríklad v Pole, zadná s o 37 mm širším rozchodom pochádza z Octavie.

Skoda Rapid


Kryt otvoru do nádrže ukrýva škrabku na ľad. Problém je, že dvierka otvorí hocijaký okoloidúci, aj ten zákerný. Viete, na čo narážam...

Skoda Rapid


V interiéri boli špeciálne sedadlá, akási spomienka na pôvodný Rapid. Tie však určite nebudú dodávané štandardne. Určite sa však dočkáte reflexnej vesty pod sedadlom vodiča. Parádna vec!

Skoda Rapid


Ďalší fajnový nápad je sieťka v bočnej strane predných sedadiel na odloženie telefónu či malej fľašky s nápojom. Nie je príjemné, že v dobe, keď už bolo vymyslené prakticky všetko, príde výrobca s jednoduchými vylepšovákmi?

Zadné sedadlá prinášajú prvé sklamanie - úzky interiér, no hlavne fixné sedáky. Zväčšenie kufra sa tak deje len sklopením operadiel a vznikne tu drobný schod. Ponuka miesta v pozdĺžnom smere i nad hlavou zadných pasažierov je výborná. Konštruktéri dokonca mysleli na taký detail, akým je odopnutý zadný pás. Vyrušuje vás pri jazde kovová spona ťukajúca o rám dverí? V Rapide ju jednoducho zasuniete do štrbiny.

Skoda Rapid


Ak sú zadné okná ovládané elektricky, ich tlačidlá nájdete len na zadných dverách, vodič ich ovládať nebude môcť.

Po sadnutí za volant si všímam kombináciu nápadov z Fabie a Octavie. Ani v najvyšších výbavách nebude volant plný ovládačov, no to je asi jediná výhrada z našej strany. Aj to viacmenej bezvýznamná.

Skoda Rapid


Prístroje sú tradične dobre čitateľné, dizajn palubovky aj prístrojov je decentný, všetko je teda tak, ako má byť. Obávam sa však pohľadu na základnú výbavu. To bude pravdepodobne extrém šetrenia.

Skoda Rapid


Vysoká výbava s dotykovým displejom ponúka pekné rozlíšenie a rýchle reakcie multimediálneho systému s navigáciou. Tá je dokonca prepojená s maxi-dot displejom medzi budíkmi, ako na Octavii či Škode Yeti.

Skoda Rapid


Hyundai Elantra i Renault Fluence majú problém. Rapid je vydarené auto. Všetci teraz čakáme na jeho cenu a stupne jednotlivých výbav. Tá rozhodne o všetkom.

-- GALÉRIA --Najčítanejšie články (30 dní)
ikona
ikona
ikona
ikona
ikona
Najnovšie príspevky k článkom